Novinky

Dočasné zmeny v harmonograme odvozu odpadu

Dočasné zmeny v harmonograme odvozu odpadu

15. 02. 2019

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) príjme opatrenia v súvislosti s dopravnými obmedzeniami, ktoré v Bratislave nastanú od 15. februára 2019. Na pol roka bude kompletne uzavretá ulica Mlynské nivy a niektoré zjazdy z Prístavného mosta smerom na Prístavnú ulicu, Slovnaft a teda aj do spaľovne odpadu vo Vlčom hrdle a na triediacu linku. Jedným z opatrení je aj plánovaný výjazd vozidiel o 4. hodine ráno. Všetky opatrenia nájdete tu.

Valentínska kvapka krvi sa tento rok začína presne na Valentína

Valentínska kvapka krvi sa tento rok začína presne na Valentína

12. 02. 2019

Bratislava, 12. február 2019

Láska má veľa podôb - láska partnerov, rodičov a detí, láska súrodencov, láska k sebe samému, k svojim blízkym, ale aj k neznámym ľuďom. Rovnako je aj veľa možností, ako ju prejaviť. Pri príležitosti sviatku zaľúbených Slovenský Červený kríž opäť oslovuje verejnosť a vyzýva k darovaniu krvi. Zapojte sa do Valentínskej kvapky krvi, začíname presne 14. februára.....

Oznam o uzávere dráhy 04-22 z dôvodu rekonštrukcie svetelnej približovacej sústavy

Oznam o uzávere dráhy 04-22 z dôvodu rekonštrukcie svetelnej približovacej sústavy

04. 02. 2019

Letisko M. R. Štefánika bude počas nasledujúcich viac ako troch mesiacov používať iba hlavnú vzletovú dráhu 13-31. Z toho dôvodu upozorňuje obyvateľov vybraných mestských častí Bratislavy, a obcí v okolí, na zvýšený počet preletov lietadiel nad ich obydliami, čo môže spôsobiť zvýšenú hladinu hluku. Vedľajšia vzletová dráha 04-22 bude v období od 15. februára až do 1. júna uzatvorená z dôvodu inštalácie novej svetelnej približovacej sústavy a v užívaní bude len hlavná dráha. Ide o najdlhšie uzatvorenie vedľajšej dráhy za posledné desiatky rokov!
Letisko M. R. Štefánika sa ospravedlňuje obyvateľom mestských častí Bratislava-Rača, Bratislava-Vajnory a obcí Most pri Bratislave, Miloslavov, Malinovo, Zálesie a iných, za výskyt zvýšeného leteckého hluku v ich okolí v období od polovice februára do začiatku júna.

Prevádzka ľadovej plochy tejto zimy končí

Prevádzka ľadovej plochy tejto zimy končí

29. 01. 2019

Prevádzka vajnorskej ľadovej plochy tejto zimy z technických dôvodov končí. Porucha prívodu elektrického prúdu, ako aj teplé počasie zo začiatku roka spôsobilo, že technické parametre ľadu na vajnorskom klzisku sú dlhší čas nevyhovujúce. Preto sa vedenie MÚ rozhodlo, že predčasne ukončí sezónu korčuľovania na ľadovej ploche.....