Novinky

NKU potvrdil že križovatku Triblavina stavia NDS v rozpore so zákonom.

NKU potvrdil že križovatku Triblavina stavia NDS v rozpore so zákonom.

29. 03. 2017

To, na čo aktivisti OZ Triblavina poukazujú už niekoľko mesiacov, potvrdil aj Najvyšší kontrolný úrad.  Informovalo o tom aj spravodajstvo celoštátnych médií.  Na verziu rozšírenia D1 a križovatky Triblavina, ktoré navrhuje  ministerstvo sa pozrel NKÚ a konštatoval viaceré pochybenia. Napríklad že chýbajú analýzy dopravných prieskumov. Podľa NKÚ nástroje cieleného dopravného plánovania boli použité len v dvoch dokumentáciách. To môže výrazne ovplyvniť hospodárnosť a efektívnosť použitia verejných zdrojov v tomto projekte. Navyše plánované rozšírenie diaľnice nie je v súlade s územným plánom Bratislavského samosprávneho kraja.  Z toho dôvodu pokračujeme s protestnými akciami.

 

 

Vajnoráci, príďte podporiť protest za lepšiu regionálnu dopravu vo Vajnoroch a okolí

Vajnoráci, príďte podporiť protest za lepšiu regionálnu dopravu vo Vajnoroch a okolí

29. 03. 2017

Pokračujeme v proteste za rozšírenie diaľnice D1 a križovatky Triblavina podľa pôvodných projektu so súbežnými cestami – kolektormi, a dostavbu  4 prúdovej Seneckej cesty. Príďte nás podporiť   utorok 4.apríla o 16:00 hodine pokojným protestom prechádzaním cez prechod pre chodcov.  Tentoraz budeme protestovať spolu s obyvateľmi Ivanky pri Dunaji a Bernolákova i okresov Senec a Pezinok na prechode pred UPS (bývalé hydinárske závody)  na Seneckej ceste.  Odvoz pre obyvateľov Vajnôr bude zabezpečený.  Autobus pre Vajnorákov bude pristavený o 15 hodine  pri Miestnom úrade na  Jačmennej ulici.  

Po úspešnej generálke na vajnorskom prechode to zopakujeme na Seneckej ceste. Ukážme, že naša blízka budúcnosť nám nie je ľahostajná. O tom ako tu budeme žiť chceme rozhodovať aj my!   

Pozvánka do knižnice na 30. marca 2017 o 18:00

Pozvánka do knižnice na 30. marca 2017 o 18:00

29. 03. 2017

Miestna knižnica Vajnory a Vajnorský okrášľovací spolok pozývajú čitateľov a priateľov na večer čítania vajnorských poviedok vo štvrtok 30. marca 2017 o 18,00 h v priestoroch knižnice – Pod lipami 2, vchod B, 1. posch.

Vo vajnorskej knižnici sa bude „viprávjat“.  Naším hosťom bude pán Bohumír Hrabák – autor kníh poviedok a príbehov vajnorských ľudí a tiež slovníka vajnorského nárečia. Členovia spolku prečítajú úryvky z jeho kníh, vysvetlia pravidlá nárečia, ... a možno aj zaspievajú.

Večer čítania bude posledným podujatím v rámci mesiaca knihy a jeho súčasťou je prebiehajúca burza kníh.

Jarná  celoplošná deratizácia

Jarná celoplošná deratizácia

23. 03. 2017

Regionálny úrad verejného zdravotníctva hlavné mesto so sídlom v Bratislave týmto  vyzýva na  vykonanie celoplošnej jarnej deratizácie na území všetkých obcí Bratislavského samosprávneho kraja v období od 01.04.2017 do 15.05.2017. Celoplošný a zároveň synchrónny výkon deratizácie má zabezpečiť efektívnu likvidáciu škodcov na čo najväčšom území a má zároveň zabrániť ich migrácii z deratizačné ošetrených objektov a plôch do objektov takto neošetrených.

Vajnorský výtvarný salón sa znovu otvorí

Vajnorský výtvarný salón sa znovu otvorí

23. 03. 2017

V Galérii TYPO&ARS sa v sobotu 1. apríla 2017 znovu otvorí  Vajnorský výtvarný salón. Svoje diela predstaví 14 umelcov. Výstava, zaradená medzi akcie Vajnorského kultúrneho leta, trvá do 9. júla 2017. Otvorená je denne od 14.00 do 18.00, vstup voľný.