Novinky

Vajnorský výtvarný salón sa znovu otvorí

Vajnorský výtvarný salón sa znovu otvorí

23. 03. 2017

V Galérii TYPO&ARS sa v sobotu 1. apríla 2017 znovu otvorí  Vajnorský výtvarný salón. Svoje diela predstaví 14 umelcov. Výstava, zaradená medzi akcie Vajnorského kultúrneho leta, trvá do 9. júla 2017. Otvorená je denne od 14.00 do 18.00, vstup voľný.

Verejná súťaž na prenájom priestorov na Vajnorských jazerách

Verejná súťaž na prenájom priestorov na Vajnorských jazerách

22. 03. 2017

Mestská časť Bratislava-Vajnory v zmysle ust. § 9a ods. 9 zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí uverejňuje svoj zámer prenajať časť pozemkov v lokalite Vajnorské jazerá ( parc. č. 2901/1, k.ú. Vajnory). Nájom bude po vyhIásení výsledkov tejto súťaže predložený na schválenie Miestnemu zastupiteľstvu mestskej časti Bratislava-Vajnory. Predmetom nájmu je časť parcely č. 2901/1 o výmere 6 -10 m2. Podmienky nájdete v dokumente SÚŤAŽ a v návrhu Nájomnej zmluvy.

Zdobenie veľkonočných vajíčok vajnorskou technikou 21. marca, 28. marca a 4. apríla

Zdobenie veľkonočných vajíčok vajnorskou technikou 21. marca, 28. marca a 4. apríla

21. 03. 2017

Členovia Vajnorského okrášľovacieho spolku pozývajú záujemcov na spoločné zdobenie veľkonočných vajíčok tradičnou  vajnorskou technikou

Miesto: priestory Senior klubu   v Dome kultúry, Pod lipami 2, Bratislava-Vajnory

vchod vedľa kaviarne Prešík

Kedy: vždy v utorok: 21. marca, 28. marca a 4. apríla, kedy bude aj spoločné zapletanie korbáčov

Hodina: 17,00 hod. – 18,30 hod.

                                 Vstup voľný, tešíme sa na vás!

Pozor na opravy ciest

Pozor na opravy ciest

20. 03. 2017

Po zime sa začali aj vo Vajnoroch opravy výtlkov a zničeného povrchu ciest. Rozbehli sa práce na niektorých uliciach a budú trvať určitý čas. Práce na cestách sú spojené s obmedzením režimu dopravy v tých častiach, preto žiadame vodičov aby jazdili opatrne a dodržiavali dočasné obmedzenia rýchlost. Dajte si pozor najmä v zúženom úseku na Rybničnej ulci smerom do Rače, kde je zúžená premávka do jedného protismerného pruhu. Bezpečnosť je prvoradá.  

Občania Vajnor vyslali odkaz ministerstvu

Občania Vajnor vyslali odkaz ministerstvu

17. 03. 2017

Vo štvrtok o 16-tej sa konala ďalšia protestná akcia aktivistov z OZ Triblavina, ktorí spolu s obyvateľmi mestskej časti Vajnory a obcí Chorvátsky Grob, Bernolákovo, Ivanka pri Dunaji, miest Pezinok a Svätý Jur vo Vajnoroch 15 minút blokovali premávku. V Ivanke zasa vodičom v kolónach rozdávali propagačné materiály a transparentami upozorňovali na zmeny v projekte rozšírenia diaľnice D1. Po vzore Kysúc a Prešova chcú podobnými akciami aj v našom regióne zintenzívniť tlak na kompetentných, aby začali riešiť zlú dopravnú situáciu. Je to druhá akcia z protestných aktivít občanov Vajnor. Pred ňou sme zapálili sviečky za obete dopravných nehôd a podporu obyvateľov Kysúc.