Kultúrne leto vo Vajnoroch

29 jún 2018

Kultúrne leto 2018 sme vo Vajnoroch odštartovali vytvorením rekordu v maľovaní ornamentu 26. júna 2018 v Parku pod lipami.
Podujatie bolo vyvrcholením projektu Ornamentálna mapa Slovenska, ktoré je súčasťou medzinárodného integračného projektu Ornamentálna mapa sveta, ktorý je zameraný na spoznávanie tradičných národných kultúr v kontexte ochrany svetového kultúrneho dedičstva.
Boli pozvané všetky základné školy z Bratislavy a jej blízkeho okolia. Deti v Parku pod lipami vo Vajnoroch od 09.00 h spolu so svojimi učiteľkami podľa predlôh kreslili a vyfarbovali Vajnorský ornament, alebo vyfarbovali „Maľované ohnisko". Tieto práce boli prirátané k ostatným ornamentom z celého Slovenska a boli súčasťou pokusu o zápis Slovenska do knihy rekordov.
Vo Vajnoroch sa do projektu zapojilo 20 školských kolektívov. Deti tunajších škôl Vajnorský ornament kreslili, maľovali a vyfarbovali. Ich výtvarné práce sa v utorok 26. júna prirátali k ornamentom z celého Slovenska

Ornamenty mohli deti tiež priebežne posielať aj pomocou e-mailu či poštou, a tak sa nazbieralo 8 938 detí, ktoré sa snažili nájsť originálny ornament typický pre jednu zo stoviek obcí Slovenska. „Toto číslo je rekordné, no aby sa podarilo ornamentálnu mapu Slovenska skompletizovať, je potrebné zohnať všetky obce a mestá, no napriek tomu, že ešte niektoré obce chýbajú, ide o rekord, výsledok príjemne prekvapil, chceme ho prihlásiť na medzinárodný rekord, čiže by išlo o veľký úspech pre Slovensko,“ povedala Martina Bodnárová, koordinátorka celého projektu “

Pozývame Vás na všetky pripravované podujatia Kultúrneho leta 2018 vo Vajnoroch, ktoré uvádzame na plagáte.

Zmena programu vyhradená!