Mestská časť Bratislava-Vajnory

Vajnorskí občania hlasovali o využití peňazí z participatívneho rozpočtu

15.4.2014

Vajnorskí občania hlasovali o využití peňazí z participatívneho rozpočtu

 

Naši Vajnorskí občania vo verejnom hlasovaní o využití časti financií z participatívneho rozpočtu rozhodli, na ktorý projekt sa peniaze použijú. V mestskej časti Vajnory sa ako v jednej z prvých samospráv na Slovensku posledným marcovým dňom skončilo elektronické hlasovanie o využití časti rozpočtu vo výške 5000 eur. Občania mali možnosť hlasovať o 10 svojich návrhoch, ktoré v januári poslali na miestny úrad.

Víťazom sa stal projekt vybudovania vajnorského trhoviska, ako druhý skončil projekt zriadenia letného open-air kina v Parku pod lipami a na treťom mieste sa umiestnil projekt vybudovania dopadových plôch pod detskými atrakciami na školskom dvore.

Na základe veľkého záujmu i samotného hlasovania občanov vznikla situácia, že uvažujeme o realizácii všetkých troch projektov. Uspokojili by sme tým viac obyvateľov našej dediny v meste - ako našu mestskú časť nazývame. Na realizáciu projektov plánujeme využiť aj pomoc našej Vajnorskej podpornej spoločnosti, ktorá skončila s veľmi dobrým hospodárskym výsledkom za rok 2013. Usilujeme sa byť transparentnou samosprávou a sme radi, že na prvýkrát sa na hlasovaní zúčastnil taký veľký počet občanov. Veríme, že budeme v tomto projekte, aj s vyššími sumami po schválení miestnym zastupiteľstvom, pokračovať aj  v budúcich rokoch. Na elektronickom hlasovaní, ktoré sa konalo na stránke mestskej časti, sa zúčastnilo takmer 400 obyvateľov.Konečné výsledky hlasovania o použití Participatívneho rozpočtu si môžete pozrieť na priloženom linku:

<< VÝSLEDKY >>

The database query failed.The database query failed.The database query failed.
späť

Copyright © 2008 Mestská čast Bratislava - Vajnory.
Stránku vyrobil Tender Advertising, s.r.o., projekt je financovaný EU www.sacr.sk