Mestská časť Bratislava-Vajnory

Paradoxne , ale Jurava bude dodatkom ešte o 13 eur lacnejšia. Ospravedlnenie Bratislavských novín.

28.8.2014

Som rád, že sme príkladom opaku toho čo sa deje inde a to, že sa práce dodatkami významne predražujú. Aj slušne a čestne sa dá s verejnými prostriedkami hospodáriť a my vo Vajnoroch sa o to už 8 ok snažime a myslím, že výsledky sú vidieť na každom rohu a nielen pre cyklistov.

starosta Ján Mrva

Výstavba cyklomagistrály JuRaVa sa nepredraží, o 13 eur bude lacnejšia (26.8.2014, 10:23)

V predchádzajúcom vydaní Bratislavských novín sme nesprávne uviedli, že výstavba cyklomagistrály JuRaVa medzi Vajnorami, Račou a Svätým Jurom sa predraží o vyše 100-tisíc eur. Táto informácia nebola pravdivá, správne malo byť uvedené, že výstavba cyklomagistrály sa po podpísaní dodatku k zmluve zníži o 12,92 eura s DPH. Suma 113 170,43 eura predstavuje len DPH.

Za uverejnenie nepravdivej informácie sa ospravedlňujeme čitateľom, združeniu JuRaVa, spoločnosti STRABAG, s.r.o., aj samosprávam mestských častí Vajnory, Rača a mesta Svätý Jur.

S výstavbou cyklomagistrály JuRaVa sa začalo v apríli tohto roka s tým, že dokončenie sa plánovalo do konca roka 2014. Ako Bratislavské noviny informoval Mário Schwab zo združenia obcí JuRaVa, práce by mali byť dokončené podstatne skôr, už do konca septembra. Začiatkom októbra by tak už cyklomagistrála mala byť uvedená do užívania.

Pôvodné náklady na výstavbu cyklomagistrály boli 679 035,52 eura vrátane DPH. Koncom júla 2014 však dodatkom zmluvy boli znížené na 679 022,60 eura vrátane DPH. Ide teda o zníženie o necelých 13 eur. Dôvodom na podpis dodatku a zníženie nákladov bola podľa Schwaba zmena technického riešenia, keď na časti cyklotrasy nebudú osadené obrubníky, ale budú tam asfaltové okraje.

Práce sa začali v katastri Vajnôr pozdĺž Šúrskeho kanála, od Čiernej Vody smerom na Svätý Jur v dĺžke približne 5-6 kilometrov. V súčasnosti na ďalších úsekoch prebiehajú zemné práce, kladie sa betónový a asfaltový povrch. Celková dĺžka cyklomagistrály je 28 kilometrov. Po jej vybudovaní budú môcť Bratislavčania na bicykloch pokračovať z Rače plynule na Svätý Jur a Vajnory bez toho, aby museli križovať štvorprúdovú výpadovku. „Malokarpatsko-šúrska cyklomagistrála by sa mohla v budúcnosti napojiť na Podkarpatskú cyklomagistrálu a nultý cyklookruh Bratislavy,“ uviedol Mário Schwab.

Cyklotrasu už využívajú cyklisti, je však stále vo výstavbe. „Vstup, vjazd na stavbu je len na vlastné nebezpečenstvo. Na zaasfaltovanej cyklotrase ešte chýbajú prisypané krajnice, zvislé i vodorovné značenie a tiež cyklorampy. Ak pôjde všetko podľa plánu, kolaudácia prvej etapy cyklotrasy je naplánovaná koncom septembra, prípadne začiatkom októbra,“ uviedol starosta Vajnôr Ján Mrva.

Výstavba cyklomagistrály je spolufinancovaná Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Bratislavský kraj.

Radoslav Števčík

článok nájdete na linku:

http://www.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spravy-z-bratislavy/doprava/vystavba-cyklomagistraly-jurava-sa-nepredrazi-o-13-eur-bude-lacnejsia.html?page_id=327725

ako pokračujú práce sa dozviete na: http://www.vajnory.sk/index.php?id=469&view_more=264
The database query failed.The database query failed.The database query failed.
späť

Copyright © 2008 Mestská čast Bratislava - Vajnory.
Stránku vyrobil Tender Advertising, s.r.o., projekt je financovaný EU www.sacr.sk