Cvičebné (workoutové) ihrisko je oficiálne otvorené

26 október 2018

V sobotu 20. októbra sa na novom cvičebnom športovisku zišli nadšenci tohto športu aj s predstaviteľmi miestneho úradu, aby verejnosti oficiálne odovzdali toto nové ihrisko. Za prítomnosti starostu Jána Mrvu prevzala cvičebné zariadenia partia mladých chlapcov a dievčat a hneď aj predviedli niekoľko náročných cvičebných zostáv. Starosta sa tiež nenechal zahanbiť. V športovom areáli Alviano tak pribudla stavba, ktorú môžu využívať všetci domáci aj hostia.

Tento šport vznikol v chudobných častiach New Yorku, kde ľudia nemali peniaze na drahé posilňovne, tak cvičili vonku na ihriskách. Je určený pre mládež, dospelých, starších ľudí, pre všetkých. Môžete precvičiť celé telo pomocou jednotlivých komplexných pohybov. Cieľom je zdravý životný štýl, využívanie funkčného tréningu, no tiež aj spoznávanie nových ľudí, keďže pouličné cvičenie (Street Workout) sa často vykonáva v menších alebo väčších zoskupeniach.   

Cvičebné ihrisko vzniklo vďaka participatívnemu rozpočtu, kde ho podporilo 92 hlasov. Realizované s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky, v rámci programu „ Podpora rozvoja športu na rok 2018“ na projekt prispel aj Bratislavský samosprávny kraj.