Vajnorský širáček 17.-18. november 2018

Saturday, 17. November 2018 - 14:00 to Sunday, 18. November 2018 - 21:00

Po úspešných troch ročníkoch organizuje aj v tomto roku v spolupráci s mestskej časťou Bratislava-Vajnory občianske združenie Podobenka z Vajnor už 4. ročník Vajnorského širáčka – prehliadku amatérskych folklórnych súborov a ochotníckych divadiel, na ktorý pozývame všetkých milovníkov ľudových tradícií ako aj milovníkov divadelného umenia. Uskutoční sa 17. a 18. novembra 2018 v Dome kultúry Vajnory, Pod lipami 2.

V sobotu 17.11.2018 budú účinkovať DFS Magdalénka z Modry, DFS Podobenka z Vajnor, DFS Juránek z Borského Svätého Jura, FS z Borského Svätého Jura, Pilná kapela z Vajnor, FS Čaračan z Čaradíc, FS Brodčané z Brodského a FS Poleno z Bratislavy.
Sprievodný program: 
- venovaný prvkom zapísaných do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska: Tylová paličkovaná čipka z Myjavskej pahorkatiny (2016), Vajnorský ornament (2016), Modranská majolika (2017)

V nedeľu 18.11.2018 sa predstavia divadlá pre deti Divadlo RAMAGU zo Spišskej Starej Vsi (Na kráľovskom dvore), Bábkové divadlo ANIMARE SILVA (Žabí princ) a DIVAteliér z Bratislavy (Maestro Piccollino) a pre dospelých Divadlo RAMAGU zo Spišskej Starej Vsi (Lásky hra osudná) a Biele divadlo (Duch). 
Sprievodný program:
- premietanie historických dokumentov o Vajnoroch

Projekt "Vajnorský širáček" sa uskutoční vďaka finančnej podpore REVIE - Malokarpatskej komunitnej nadácie, poskytnutej dotácie z Grantového programu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy na podporu kultúry - ARS Bratislavensis, finančnej podpore Nadácie ZSE, podpore Mestskej časti Bratislava-Vajnory, BKIS, Vajnorskej podpornej spoločnosti, Kulturie s.r.o., VI GROUP s.r.o., SMARTUP accounting s.r.o., Kinekus, s.r.o., Poľnohospodárskeho družstva Vajnory, Jána Panáka ale najmä vďaka zanieteným dobrovoľníkom.