Keramická dielňa

21.11.2023

Vajnorský ornament na úžitkovej keramike a obrazoch

 

Unikátny Vajnorský ornament sa v našej mestskej časti uchováva a rozvíja rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je aj jeho použitie na úžitkovej keramike a obrazoch, ktoré môžu skrášliť každú domácnosť. 

 

Tieto nádherné produkty vytvára v keramickej dielni v Dome kultúry Vajnory naša keramikárka Zlatica Šarkőzyová, ktorá získala titul umelecký keramik na strednej škole v Modre. Keramikou a maľovaním ornamentov sa zaoberá celý život. V keramickej dielni v Dome kultúry Vajnory pracuje od roku 2015.

 

Úžitkovú keramiku s Vajnorským ornamentom ako sú ručne maľované  šálky, misky, tanieriky a tiež ďalšie zaujímavé veci ako obrazy a svadobné srdiečka si môžete kúpiť na ekonomickom oddelení Miestneho úradu Bratislava - Vajnory počas stránkových hodín alebo na telefónnom čísle 0903471716 alebo mailom na adresách bezdekova@vajnory.sk alebo pilna@vajnory.sk.

 

V prípade záujmu je možné objednať si aj personalizované keramické výrobky s uvedením mena, monogramu, prezývky, dátumu sviatkov a iného slova, ktoré môžu slúžiť ako krásny darček pri rôznych príležitostiach.

 

Miestny úrad Mestskej časti Bratislava Vajnory Vám dáva do pozornosti ponuku ručne maľovaného vajnorského ornamentu na úžitkovej keramike.

Šálky, hrnčeky, podnosy, misky a rôzne iné druhy keramiky sú v cene od 6,- do 28,- EUR.

Príďte sa pozrieť prípadne si vybrať.

share