Vajnorské produkty

15.1.2024
Vajnorské produkty

Unikátny Vajnorský ornament sa v našej mestskej časti uchováva a rozvíja rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je aj jeho použitie na úžitkovej keramike a obrazoch, ktoré môžu skrášliť každú domácnosť. 

Viac nájdete TU.

 

V dnešnej rýchlo sa meniacej modernej dobe cítime potrebu spájať naše dedičstvo s inovatívnymi formami výrazu. S ohľadom na bohatú kultúrnu históriu Mestskej časti Bratislava-Vajnory, sme sa rozhodli Vajnorský ornament priniesť do popredia nielen ako historický artefakt, ale aj ako živú súčasť nášho každodenného života.

Vajnorský ornament s jeho bohatými vzormi a symbolikou, získava v dnešnej dobe nový význam. Našou víziou je oživiť tento kultúrny poklad napríklad prostredníctvom moderného oblečenia. Rozhodli sme sa využiť jeho jedinečné vzory a umiestniť ich na mikiny, tričká a ďalšie predmety, čím vytvárame most medzi minulosťou a súčasnosťou.

Reprezentujeme takto bohatú kultúru Vajnor a zároveň ponúkame možnosť pre každého jedného, aby si mohol niesť kúsok nášho dedičstva so sebou každý deň. 

 

Ktorý z našich výrobkov s vajnorským ornamentom si získa vaše srdce?

 

Pozrite si našu ponuku produktov v galérii obrázkov, môžete si ich zakúpiť priamo na Miestnom úrade Bratislava-Vajnory, ekonomické oddelenie počas úradných hodín.

zdieľať