5. ročník Vajnorského tanečného pohára

23.9. 2020
5. ročník Vajnorského tanečného pohára

Dňa 5. septembra 2020 sa konal vo Veľkej sále Domu kultúry vo Vajnoroch už 5. ročník tanečnej súťaže Vajnorský tanečný pohár za účasti tanečných párov detí a dospelých v štandardných a latinsko-amerických tancoch.

Súťaže sa zúčastnilo 80 párov z tanečných klubov z celého Slovenska a privítali sme páry z Bratislavy, Nových zámkov, Malaciek, Trenčína, Komárna, Nitry, Žiliny, Modry, Trnavy a Lučenca. Organizátorom súťaže bol Interklub Bratislava a podujatie finančne podporilo miestne zastupiteľstvo MČ Bratislava - Vajnory.

Súťaź, ktorú uvádzal pán Ing.Eduard Slimák, bola síce poznačená sprísnenými opatrenami kvoli vírusu Covid-19, no tie na samotnú atmosféru a vynikajúce športové výkony samotných účastníkov nemali vôbec vplyv.

Súťažilo sa v tancoch Waltz, Tango,Valčík, Quick Step, Samba, Rumba, Cha cha, Jive a Paso Doble. Obecenstvo intenzívne povzbudzovalo a uznanlivým pokrikom  ocenilo každý vydarený tanečný prvok.

Ceny víťazom odovzdávali zástupkyňa starostu pani Ing. Soňa Molnárová, zástupca Interklubu Bratislava Ing. Igor Földes a Katarína Dobiášová z referátu kultúry a športu MÚ Bratislava Vajnory.

Súťaž mala už štandardne vysokú športovú úroveň a už teraz sa veľmi tešíme na 6.ročník Vajnorského tanečného pohára v roku 2021 !

Pripravil Ing. Igor Földes

Fotografie z podujatia nájdete vo fotogalérii tu.

 

share