Jazdi aj ty!

calendar_month
14.10.2022 11:00
5.10.2022
Jazdi aj ty!
calendar_month 14.10.2022 11:00

Príďte sa pozrieť na projekt Jazdi aj ty! v spolupráci s nadáciou SPP v piatok 14.10.. Udalosť sa uskutoční v areále pumptracku Vajnory. Tešiť sa môžete na freestyle MTB a BMX exhibíciu, nezabúdame ani na aktivity pre deti. 

Tešíme sa na vašu účasť. 

 

Podujatie Jazdi aj ty ! bude športová akcia zameraná na pritiahnutie detí a mládeže k cyklistike. Čoraz menej detí športuje a preto sme sa v bajkerskom klube RIDEPRO rozhodli ich presvedčiť a ukázať im krásu horskej cysklistiky resp. freestyle MTB a BMX. V Bikeparku vo Vajnoroch zorganizujeme podujatie, na ktorom sa predvedú a zasúťažia si profesionálni cyklisti a reprezentanti freestyle BMX/MTB. Budú oslovené okolité školy, aby sa na podujatie prišlo pozrieť čo najviac detí. Na mieste si deti budú môcť vyskúšať bicykle na jednoduchej dráhe, pumptracku a uvidia parádne kúsky a triky na veľkých skokoch. Na mieste bude zabezpečené občerstvenie, hudba, komentátor a všetko čo k dobrej akcií patrí. Samozrejmosťou je aj zdravotná služba. Zároveň tu bude informačný stánok, kde deti získajú informácie o jednotlivých cyklistických disciplínach a rovno sa môžu zapísať na tréningy a získať členstvo v klube. Veríme že sa nám vďaka takejto akcií podarí pritiahnuť množstvo detí k cyklistike, športu a zdravému tráveniu voľného času. Zároveň sa zlepšia dlhodobé podmienky pre tréning vďaka bicyklu na požičiavanie.

Aktuálne je v Bratislave málo cyklistických podujatí a málo aktívnych klubov. Nevieme o žiadnych cyklistických akciách pre deti a mládež. Pandémia tiež takéto akcie výrazne obmedzila. Deti si zvykli sedieť doma a nerobia žiadne športy. Chceme túto situáciu zmeniť a ukázať deťom tento šport a hlavne ich pritiahnuť nech jazdia aj oni!

Cieľom projektu je vytiahnuť deti von a ukázať im možnosť venovať sa cyklistike na športovej pravidelnej úrovni. Ďalším cieľom je zorganizovať vynikajúcu akciu v Bratislave v mestskej časti Vajnory kde vznikol nový pumptrack vedľa už existujúceho bikeparku. Tieto dve športoviská spolu úzko súvisia a tvoria neodlúčiteľný komplex potrebný nie len pre udržanie freestyle BMX/MTB ale aj jeho rozvoj a celkové fungovanie. V pozitívnom zmysle nás môže ovplyvniť dobrá spolupráca s obecným úradom s pomocou pri organizácií podujatia a tak isto pri dobrej spolupráci so školami, ktoré prídu podporiť našu akciu a dajú deťom impulz k športu.

 

Hlavnými aktivitami budú:

- predchádzajúca propagácia podujatia

- oslovenie škôl, pritiahnutie detí - príprava bikeparku a podujatia

- samotné kvalitné zorganizovanie a priebeh podujatia

- predstavenie športu deťom, exhibícia a súťaž profesionálov

- požičiavanie bicyklov a možnosť vyskúšať si bicykle

- vzdelávanie a informácie o cyklistike

- registrácia záujemcov na tréningy a do klubu

- výstupy z akcie

- reportáže, video, fotografie

 

Hlavnou cieľovou skupinou budú deti a mládež z okolitých škôl, klubov, centier voľného času a akákoľvek mládež, ktorú oslovíme v propagácií. Mládež ktorá príde na akciu si bude môcť tento šport vyskúšať a následne sa mu aj pravidelne venovať. Ďalšou cieľovou skupinou sú záujemcovia o takúto cyklistiku a tiež jazdci, ktorí túto cyklistiku už vykonávajú a budú sa môcť zúčastniť akcie. V neposlednom rade chceme osloviť aj širokú verejnosť a ukázať im tento šport. Všetky skupiny budú aktívne zapojené do projektu. Jazdci z nášho klubu sa budú podieľať na organizácií, dobrovoľníckych prácach a jazdení na akcií

share