Pieskovisko na ihrisku na Koniarkovej je zatienené

28.7.2022
Pieskovisko na ihrisku na Koniarkovej je zatienené

Pieskovisko na detskom ihrisku na Koniarkovej ulici je od dnes už zatienené a môže slúžiť návštevníkom, najmä rodičom s deťmi. Viac tieňa ich bude chrániť pred slnkom a určite to ocenia hlavne v letných dňoch. Zatienenie ihriska bolo aj jedným z návrhov Vajnorského participatívneho rozpočtu, ktorý získal tretí najvyšší počet hlasov. Mestská časť Bratislava - Vajnory však plánovala na základe mnohých podnetov rekonštrukciu už skôr a tento týždeň sa aj úspešne zrealizovala. 

Okrem zatienia ihriska pripravujeme aj jeho dobudovanie a revitalizáciu. V rámci tohto projektu sa plánuje výsadba stromov a vytvorenie prírodného zatienenia. Stromy sú v mestách a obciach najlepšou ochranou proti horúčavám a preto sa snažíme a budeme aj ďalej usilovať, aby naša dedina v meste bola čo najviac zelená a aj touto cestou sme zmierňovali horúčavy a prispeli k ochrane klímy.

[[{"fid":"19947","view_mode":"full","fields":{"format":"full","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"full","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"class":"media-element file-full","data-delta":"1"}}]]

zdieľať