Slávnostné otvorenie pumptrackovej dráhy

27.9.2022
Slávnostné otvorenie pumptrackovej dráhy

V pondelok 26. septembra v Mestskej časti Bratislava - Vajnory slávnostne otvorili novú Pumptrackovú dráhu. Ide o ďalší príspevok k rozvoju športového areálu Alviano.

Na otvorení sa zúčastnili starosta Mestskej časti Bratislava - Vajnory Michal Vlček, viceprimátorka Hlavného mesta SR Bratislavy Zdenka Zaťovičová, vicestarostka Vajnor Soňa Molnárová, mestská poslankyňa Monika Debnárová, poslanci miestneho zastupiteľstva a ďalší hostia.

"Vznik a realizácia vajnorského pumptracku je ukážkou úspešnej a podnetnej spolupráce v rámci komunity, kedy s myšlienkou prišla partia mladých ľudí a mestská časť výzvu prijala a projekt začala realizovať. To sa podarilo aj vďaka príspevku hlavného mesta vo výške 45-tisíc eur", povedal starosta Vajnor Michal Vlček.

 

Veríme, že si všetci záujemci pumptrackovú dráhu užijú. Zároveň však treba dbať na bezpečnosť, preto pripájame Pravidlá bezpečnej jazdy na pumptracku:

1. Pumptrack je jednosmerný. Súčasná jazda viacerých osôb v akejkoľvek časti pumptracku je možná len v jednom smere. Šírka a ani iné parametre pumptracku nie sú vhodné na predbiehanie sa osôb jazdiacich na pumptracku súčasne. Jazdci sú povinní podržiavať odstup minimálne 5 metrov. 

2. Na vstup a začiatok jazdy na pumptracku, ako aj zastavenie či opustenie pumptracku sú určené presne stanovené a označené miesta.

3. Začiatok jazdy na pumptracku sa uskutočňuje až po vhodnom upozornení a porozumení všetkých osôb nachádzajúcich sa v tom čase na pumptracku alebo v jeho tesnej blízkosti. 

4. Zastavenie alebo otáčanie sa na akomkoľvek inom mieste pumptracku ako na mieste na tom určenom a to bez zreteľného upozornenia ďalších jazdcov je zakázané. 

5. Pri akejkoľvek nehode či páde, je jazdec povinný zastaviť poskytnúť osobe dotknutej nehodou pomoc. 

[[{"fid":"20140","view_mode":"full","fields":{"format":"full","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"2":{"format":"full","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"class":"media-element file-full","data-delta":"2"}}]]

 

zdieľať