Vo Vajnoroch sme si pripomenuli výročie oslobodenia Bratislavy

4.4.2023
Vo Vajnoroch sme si pripomenuli výročie oslobodenia Bratislavy

Za účasti starostu Mestskej časti Bratislava - Vajnory Michala Vlčeka, vojakov z posádky styčného tímu pre integráciu síl Severoatlantickej aliancie na Slovensku (NFIU) a jej veliteľa plukovníka Mariána Kurillu, príslušníkov čestnej stráže, žiakov z vajnorských škôl a zástupcov Základnej organizácie Jednoty dôchodcov si dnes vo Vajnoroch pripomenuli 78. výročie oslobodenia Bratislavy. 

V príhovore starosta Michal Vlček pripomenul, že 78 rokov je pre mnohých z nás dlhá doba, ale ani po dlhých desaťročiach nikdy nezabudneme na tých, ktorí položili životy za našu slobodu.

 

"Dnes môžeme žiť bezpečný život aj vďaka tomu, že sme sa práve takto v apríli pred 19 rokmi stali členmi Severoatlantickej aliancie, ktorej styčný tím sídli aj v našej mestskej časti. S jeho vedením sme celkom nedávno hovorili aj o lepšej informovanosti občanov, lebo dnes sa vojna nevedie len na frontových líniách, ale sme jej svedkami aj v hybridnej podobe, najmä v boji proti dezinformáciám a hoaxom“, povedal v príhovore starosta Vajnor Michal Vlček.

 

Zároveň poďakoval prítomným vojakom, či už zo Slovenska alebo iných spojeneckých krajín, za všetko, čo robia pre bezpečnosť nášho štátu. 

"Vojna sa nesmie nikdy viac opakovať, na jej hrôzy nesmieme nikdy zabúdať, preto je každodennou úlohou každej jednej a každého jedného z nás premýšľať, čo môžeme urobiť preto, aby sme ďalšie vojnové pamätníky na Slovensku už nikdy nepotrebovali", povedal Michal Vlček.

zdieľať