Začiatok školského roka vo Vajnoroch

30.8.2022
Začiatok školského roka vo Vajnoroch

V pondelok 5. septembra sa začne na Slovensku nový školský rok 2022/2023. V Mestskej časti Bratislava - Vajnory sa naň snažíme pripraviť po všetkých stránkach, zároveň však podobne ako iné samosprávy bojujeme s problémami ako je najmä nedostatok učiteľov. 

Snažíme sa vytvoriť čo najlepšie podmienky aj pre ľudí, ktorí naši deti vzdelávajú. Od začiatku tohto školského roka vo  Vajnoroch pribudnú pre učiteľov dva nové nájomné byty, aby sme im aj takýmto spôsobom vytvorili vhodné sociálne podmienky. Školstvo by malo byť ale oveľa väčšou prioritou aj pre štát. Najmä v Bratislave bude pri hľadaní zamestnancov školstvo ťažko konkurovať komerčným firmám, ktoré ponúkajú lepšie platy ako sú tie tabuľkové v školstve. Personálne a platové ohodnotenie učiteľov je problém, na ktorý dlhodobo upozorňujeme.

Na Základnej škole Katarín Brúderovej vo Vajnoroch zatiaľ chýbajú traja učitelia na druhom stupni. Ide o predmety matematika, informatika a fyzika. Dvaja učitelia nám chýbajú na prvom stupni. Situáciu riešime tým, že hľadáme prostredníctvom inzerátov a aj inými spôsobmi. V prípade, že budú chýbať, budeme situáciu riešiť zastupovaním pri vyučovaní a ďalšími technickými opatreniami. 

[[{"fid":"20029","view_mode":"full","fields":{"format":"full","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"full","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"class":"media-element file-full","data-delta":"1"}}]]

zdieľať