Na stretnutí sa riešilo mnoho tém

13 február 2020

10. februára 2020 sa v podvečerných hodinách uskutočnilo v Dome Kultúry v Parku Pod Lipami stretnutie primátora Bratislavy s občanmi mestskej časti Vajnory.

V obsiahlej prezentácii primátor občanom odprezentoval, čo sa im za posledný rok na magistráte podarilo, prípadne nepodarilo a zdôraznil ďalšie plány a priority rozvoja hlavného mesta. S občanmi rovnako diskutoval o mnohých témach, pričom otázok od nich bolo ešte viac. Do jednotlivých diskusií vstupoval aj starosta Vajnôr, Michal Vlček. Ten v rámci otázok na primátora, dopĺňal kľúčové fakty v oblasti riešenia dopravnej situácie vo Vajnoroch, parkovaciu politiku a opätovne upozornil magistrát aj na alarmujúci stav nedostatku mestskej polície v časti Vajnôr. Rezonovala aj téma zvýšenia daní. Občania poukazovali na ich neúmerne zvyšovanie ako výčitku na magistrát a tiež žiadali jeho postoj k územnému plánovaniu starého letiska vo Vajnoroch. Diskutovalo sa aj na dopravné témy, ako napríklad posilnenie spojov vo Vajnoroch počas špičiek, koľajová doprava – aké sú plány mesta a dopravného podniku, linka 52 a 53 a plány zmien, oprava ciest, budovanie nových cyklotrás a v neposlednom rade aj otázky a informácie týkajúce sa celkového zlepšenia MHD vo Vajnoroch.

Stretnutia sa zúčastnila aj viceprimátorka Bratislavy, Tatiana Kratochvílová a ďalší zaujímavý hostia z Dopravného podniku hl. mesta a pod.

Celý záznam diskusie si môžete pozrieť TU:

https://www.youtube.com/watch?v=J0SyKErnYZ0&fbclid=IwAR1AnOT5qfKljp269thRZ0dxW7yPgJKEfEC234Pl6DRuA4iMiHsczLG2x_k

 

Fotogaléria zo stretnutia / zdroj: Mesto Bratislava