Vajnory sú stále zelenšie

11.8.2022
Vajnory sú stále zelenšie

V horúcich letných mesiacoch zohráva v mestách a obciach zeleň nezastupiteľnú úlohu. Zadržiava vlhkosť ale aj chráni pred slnkom a teplom a zároveň robí naše verejné priestranstvá krajšími. Za uplynulé roky bolo na verejných priestranstvách našej mestskej časti vysadených 74 nových stromov. Tento rok na Roľníckej ulici pribudlo 30 líp a platanov, o ktoré miestny úrad požiadal magistrát v rámci akcie 10-tisíc stromov.

Čo sa týka ďalšej zelene okrem stromov, len v tomto roku sa vo Vajnoroch podarilo vysadiť 116 kusov muškátov, 80 kusov kosatcov, 105 kusov trvaliek a 6 kusov kríkov. Veľké množstvá kvetov sa vysadili aj v predchádzajúcich rokoch. Už na jar ste mohli obyvatelia a návštevníci Vajnor vidieť krásne rozkvitnuté tulipánové záhony, potom pribudli muškáty na stĺpoch verejného osvetlenia. 

Okrem toho sme v našej mestskej časti napríklad zrevitalizovali kruhový objazd a založili štyri nové kvetinové záhony. Vysadili sme kvetinovú lúku ako záhon pre včeličky a v Parku pod lipami máme živý vianočný stromček. Tým to sa to samozrejme nekončí, čaká nás ešte ďalšia bohatá výsadba.

[[{"fid":"19989","view_mode":"full","fields":{"format":"full","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"full","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"class":"media-element file-full","data-delta":"1"}}]]

zdieľať