Fitnesspark na Jurskej ceste vo Vajnoroch nadobúda reálnu podobu. Spoločne pre lepšie Vajnory.

10 október 2014
Sekcia: 
Participatívny rozpočet
Fitnesspark na Jurskej ceste  vo Vajnoroch nadobúda reálnu podobu. O projekte Fitness parku na Jurskej ceste mohli Vajnoraci rozhodovať aj v rámci hlasovania o využití participatívneho rozpočtu, avšak vtedy sa miestni bežci ešte nedokázali dostatočne zmobilizovať, aby projekt pôvodne plánovaný v menšom rozsahu uskutočnili. Nakoniec všetko dopadlo ešte lepšie, keďže následne projekt prihlásili do grantovej schémy Nadácie SPP a po výraznom zapojení veľkej časti Vajnorákov sa podarilo na projekt získať podporu vo výške 5866 €. 
 
Na sobotňajšej brigáde sa zúčastnili bežci z Bežeckého klubu Vajnory, ktorí sa ujali nápadu z hlavy Martina Oťapku. Projekt uspel vo verejnom hlasovaní na portáli Nadácie SPP, najmä  kvôli podpore športovcov a občanov z Vajnor a okolia.  Počas sobotňajšej brigády sa osadili kotvy cvičiacich prvkov a túto sobotu by malo nasledovať aj samotná inštalácia prvkov. 
 
Poďakovanie patrí všetkym účastníkom brigády za pomoc, Vladovi Sadloňovi za dodanie betónu, predsedovi Bežeckého klubu Vajnory Zdenovi Boškovi za koordináciu, autorovi napadu Martinovi Oťapkovi a v neposlednom rade aj našim chlapom z hospodárskej spravy za vykopanie jám a operatívnu pomoc. Vajnory sa tak postupne stávajú miestom, kde sú skvelé možnosti na cvičenie na čerstvom vzduchu a obyvatelia tak majú možnosť zlepšovať svoje zdravie a kondíciu, či už pri korčuľovani, bicyklovaní alebo behu. Okrem budovaného Fitness parku Jurská cesta si takto môžu zacvičiť aj v zrevitalizovanom Parku pod lipami.